„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – to niezwykle stare powiedzenie na przestrzeni dziesiątek lat ani trochę nie utraciło swej prawdziwości. Liczne badania potwierdzają bowiem, iż od odpowiedniej diety (i nie chodzi tutaj wcale o odchudzanie, a o nasze nawyki żywieniowe) zależą nasze samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia.

Mówi się bowiem również, w zdrowym ciele, zdrowych duch. A najlepszym sposobem na zadbanie o nasze ciało jest spożywanie zdrowej żywności. Wbrew powszechnemu przekonaniu zdrowa żywność wcale nie musi być droga. Istnieje bowiem wiele zdrowych pokarmów, których cena jest zupełnie normalna. Kasza jaglana jest tego doskonałym przykładem. Kasza jaglana w bardzo korzystny sposób wpływa na nasz organizm (wykazuje działanie odkwaszające). Do tego jest również bardzo smaczna. Można spożywać ją jako dodatek do obiadu bądź jako główny składnik posiłku.

Kolejnym, niedrogim oraz niezwykle zdrowym produktem jest olej rzepakowy. Może stanowić niezwykle atrakcyjna alternatywę dla smażenia na innych tłuszczach roślinnych. Olej rzepakowy może z powodzeniem zastąpić nam smalec czy olej słonecznikowy.

Bilans kaloryczny i finansowy

Wiele osób twierdzi, że nie spożywa zdrowej żywności, gdyż zwyczajnie go na nią nie stać lub po prostu nie ma czasu. Coraz częściej w dietach osób zapracowanych pojawia się tak zwane śmieciowe jedzenie. Fast foody oferują swoim klientom niezwykle szybką obsługę, dzięki czemu nie powodują niepotrzebnych przerw w pracy. Jedzenie w tego typu miejscach charakteryzuje się natomiast bardzo niską jakością. Niestety, przyjmując znaczne ilości tłustych i niezdrowych pokarmów, wpływamy negatywnie na nasz organizm. Nasz produktywność spada, przez co mamy jeszcze mniej czasu. Pętla się domyka. Zdrowa żywność co prawda wymaga dłuższego czasu przygotowania, pozwala jednak na poprawienie naszego stanu zdrowia.

Pracownik zdrowy to pracownik wydajny. Zdrowa żywność może zatem w dłuższej perspektywie, zaoszczędzić nam znaczne ilości czasu.

Niesamowite efekty

Zagadnienie, jakim jest zdrowa żywność, obejmuje w sobie setki a nawet tysiące zagadnień. Tak naprawdę sami nie wiemy, ile niezwykłych właściwości mogą wykazywać niektóre produkty spożywcze. Obecnie, pomocą w doborze odpowiednich składników spożywczych przychodzi nam Internet. Możemy zaleźć w nim wiele informacji dotyczących zdrowych diet oraz odpowiednich pokarmów. Zdecydowanie niekwestionowanym składnikiem spożywczym w dziedzinie zdrowej żywności jest miód manuka. Wykazuje on szereg, niezwykłych właściwości. Każdy, znany nam miód charakteryzuje się właściwościami leczniczymi.

Prawdziwy miód jest także jednym z niewielu pokarmów, który nie pleśnieje i nie psuje się. Miód manuka łączy w sobie cechy niemalże wszystkich, znanych dotąd miodów:

  1. wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, reguluje przemianę materii,
  2. wpływa pozytywnie na układ krążenia oraz serce,
  3. poprawia stany skóry, włosów czy paznokci.

Jego cena jest jednak również znacznie wyższa, niż w przypadku innych miodów. Gdyby jednak porównać cenę kilkunastu słoików zwykłych miodów z zaledwie jednym słoikiem, to miód manuka okazuje się być znacznie tańszy, przy takiej samie gamie właściwości.

Dodaj komentarz